הצטרפו אלינו

  בבית דרור קיימים מספר סוגי התנדבות, כאשר לכל סוג התנדבות יש את הדרישות שלה. בחר.י את ההתנדבות שמתאימה לך, מלא.י את הטופס ורכז המתנדבים.ות של הבית יעבור על הפרטים ויצור איתכן/ם קשר לקביעת ראיון אישי.

  זאת הדלת.

  כבר שנה וחודשיים שאני מתייצבת מול הדלת הזו, אחת לשבוע, בשעה 3 דקות לפני 18:00 בדיוק.

  אני לוקחת נשימה עמוקה, ממלאת את הריאות באוויר ומוציאה. ככה פעמיים. אחר כך אני מעבירה את הנייד למצב ״שקט״ ומכניסה אותו לתיק. ורק אז אני מצלצלת בפעמון.

  הטקס הזעיר הזה שאיש לא שותף לו מלבדי הוא טקס מעבר. מעבר מן החוץ לפנים, מעבר מהצרות והשמחות הפרטיות שלי לצרות ולשמחות של אחרים, מעבר מהיומיום שלי ליומיום של אנשים שאינם אני. מעבר מהחיים שלי לחיים של אנשים שקטנים ממני בגיל אבל גדולים ממני בכל מובן אחר, כאלה שהעולם העניק להם הרבה פחות ממה שמגיע להם אבל הם נאבקים בו בחן ובנחישות ראויה להערצה.

  הדלת הזו היא דלת הכניסה לבית דרור שהוקם במיוחד עבור נוער להט״בי בסיכון. זה המקום אליו מגיעות ומגיעים נערות ונערים שנפלטו מבתיהם. זו המסגרת שמספקת אוכל, מקלחת, מיטה חמה ומענה טיפולי לילדים שנקלעו לסיטואציות בלתי אפשריות. אתם תקראו למקום הזה ״הוסטל״ אבל מאז שאמר לי אחד הנערים המתוקים בתבל ״אל תגידו הוסטל! זה הבית שלי! תקראו לזה בית!״ אני קוראת לו פשוט ״הבית״.

  אני לא עובדת בבית. אני מתנדבת בו. פעם בשבוע. ערב אחד. 5 שעות.

  אני מגיעה כשיורד גשם מטורף בחוץ או שחם ברמה בלתי נסבלת. אני מגיעה עייפה ורצוצה אחרי לילה בלי שינה או ערנית ופרודוקטיבית ומוכנה לפעולה. אני מגיעה שמחה ועולצת או עצבנית וממורמרת. אני מגיעה מלאת אנרגיות או מרוקנת לגמרי מבפנים. אני מגיעה *תמיד*. פעם בשבוע, כשזה מתאים וכשזה הכי לא מתאים.

  אני מגיעה כי ״יש לי מחויבות״ וכי ״התנדבות זה חשוב״ וכי ״אם יש לך אפשרות אז למה לא?״ ועוד כל מיני כאלה סיבות חביבות שהן כולן אמת אבל גם לא. כי האמת פשוטה הרבה יותר.

  אני מגיעה כי אני אוהבת אותם. אני מגיעה כי הם מקסימים גם כשהם בלתי נסבלים, כי הם חכמים גם כשהם מקשקשים את עצמם לדעת, כי הם נהדרים גם כשהם קשים להכלה. אני מגיעה כי מגיע להם. מגיע להם שיטפלו בהם, שיחבקו אותם, שיאהבו אותם, שיקדמו אותם, שיסבירו להם וילמדו ויכווינו וינתבו ויקשיבו. מגיע להם כל מה שאדם נורמלי היה רוצה עבור הילדים שלו. אני מגיעה כי זו זכות גדולה להיות חלק פעוט במקום הזה שעושה עבודת קודש 24/7 היכן שאחרים נעדרו או נכשלו.

  התנדבות היא לא לכל אחד/ת. אבל אם היא בשבילכם/ן- בואו להתנדב אצלנו.

  אור סופר, מתנדבת ערב

  אנחנו בסושיאל