קצת עלינו

  בית דרור הוא בית זמני לנערות ולנערים להט"ב, שקודם כל מספק את הצרכים הכי בסיסיים: שלוש ארוחות ביום ומקום לישון ולהתקלח בו. בהוסטל נמצאים תמיד נשות ואנשי צוות, מדריכות.ים ומתנדבות.ים שמלווים את הנערות.ים. הפעילות בהוסטל מתנהלת בסדר יום קבוע הכולל לימודים ועבודה, פעילות קבוצתית, טיפול, פנאי והעשרה. סדר היום של ההוסטל אמנם קבוע, אך אנחנו יודעים שלכל נערה ונער יש צרכים מיוחדים, ולכן גם נבנה ונתאים יחד תוכנית שהות אישית המביאה בחשבון את הרצונות והיכולות שלכן.ם. בתוכנית האישית ניתן להתאים מסגרת לימודית למהלך השהות בהוסטל, אפשרות לעבוד או שילוב של לימודים ועבודה. בנוסף ובהתאם למצב, ניתן לקדם התערבות משפחתית, תהליך לשינוי מגדרי (עבור נערים ונערות המבקשים בכך), תהליך השמה למסגרת, תהליך יציאה לעצמאות ועוד.

  נשות ואנשי הצוות בהוסטל רוצים לעזור לכם, ויכולים לשמש אוזן קשבת בכל נושא ועניין. יש לנו את הידע והניסיון בהתמודדות עם מצבים דומים, ואנחנו מבטיחים לפעול ברגישות ובשיתוף מלא איתכם. אנחנו גם מתחייבים לעשות כמיטב יכולתנו ולספק הכוונה והדרכה אחראית לכל נערה ונער שיפנו אלינו.

  בית דרור הוקם בשנת 2002, ומופעל על ידי עמותת אותות. בפיקוח ושיתוף משרד הרווחה, העבודה והשירותים החברתיים.

  אוכלוסיית יעד

  השהות בבית דרור מיועדת ומותאמת לבנות ובני נוער בין הגילים 12-18 מהקהילה הגאה: לסביות, הומואים, בי פאן ופולי, וטרנסג'נדרים.ות. עם זאת, גם אם את.ה לא בטוחים מה הזהות המגדרית או המינית שלכם, יש לכן.ם מקום אצלנו. כל אחת ואחד יכול לפנות אלינו באופן עצמאי, אך על פי רוב הנערות והנערים שמגיעים אלינו מופנים משירותי הרווחה או מעמותות המטפלות במתבגרים, מקווי החירום ומארגונים גאים.

  בני הנוער שמגיעים אלינו נמצאים בתקופה משברית בחייהם ואינם יכולים להתגורר כרגע בבית בין אם חוו דחייה דחייה וניתוק ממשפחתם או מהסביבה הקרובה, או שזקוקים רגע מרחק לסדר את המחשבות בראש ולראות איך ממשיכים. חלק מבני הנוער עזבו או גורשו מהבית בעקבות יציאה מהארון,  וחלק מתמודדים עם סוגיות אחרות מול המשפחה והסביבה.

  טיפול

  מעבר למענה לצרכים הבסיסיים, לרשות הנערות והנערים בהוסטל עומד צוות מקצועי, תומך ופתוח שמלווה אותם במהלך השהות. מדובר במענה לצרכים החברתיים, הרגשיים והטיפוליים הייחודיים של כל נערה ונער, שניתן בצורות שונות: טיפול קצר מועד (פרטני וקבוצתי), ליווי בחיפוש פתרונות ארוכי טווח ושילוב במסגרות לימודיות. נשות ואנשי הצוות שלנו מקבלים כל נערה ונער כמו שהיא/הוא, ללא שיפוטיות.

  צוות ההוסטל

  צוות ההוסטל כולל מנהלת, רכזת, עובדת סוציאלית, עובדת סוציאלית המטפלת במשפחות, מדריכים, אב בית, איש אחזקה ובני שירות לאומי. הצוות מלווה את הנערות והנערים בבית במהלך היום. בנוסף, מתנדבים רבים לוקחים חלק חשוב בהפעלת ההוסטל – מבישול ועד ליווי בשעות הערב, לרבים מהם קשר משמעותי עם הנערות והנערים השוהים בהוסטל.

  הכירו את הצוות שלנו

  משפחות

  ב'בית דרור' מושם דגש על תהליך גישור בין הנערים.ות לבין ההורים, ונעשה מאמץ מיוחד למציאת דרכים שיאפשרו לבני הנוער לשוב למסגרת המשפחתית. במידה ואין אפשרות לנער.ה לחזור לביתם, מסייע צוות ההוסטל באיתור מסגרות המשך המתאימות לצרכיהם הייחודיים, לגילם ולרצונותיהם.

  מהו החופש לבחור?

  החופש לבחור בין להמשיך לשקר לכולם לבין להגיד את האמת, לא משנה כמה היא כואבת או לא נעימה. החופש לבחור בין להמשיך לריב עם ההורים שלי, לבין לנסות להבין גם אותם או לגרום להם להבין גם אותי. החופש לבחור בין להתאמץ ולעבוד קשה על כל הנקודות החלשות שלי, לבין להמשיך ולהתעלם מהן כאילו הן לא קיימות. החופש לבחור בין לקחת אחריות על החיים שלי ולשמור עליהם, לבין לפגוע ולסכן את עצמי. החופש לבחור לא לוותר לעצמי למרות שזה קשה.

  צרו קשר

  איור: יהלי זיו

   

  אנחנו בסושיאל